opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • szkoda
    RS
    S_OCP Member
    • 2005
    • 22543

    Zamieszczone przez Kabraxis
    Juz mnie glowa rozbolala od tych opon, co w koncu kupic uniroyal rainexpert czy dunlop sp sport fastresponse?

    wszystko jedno, i tak i tak będzie dobrze
    saport techniczny baj DGW
    była BKD+DSG '05 120kkm
    była BXE '08 190kkm
    no i nie ma :-)

    Komentarz

    • keneida
      Rider
      • 2010
      • 316

      czyli wątek można uznać za zamknięty
      Także posiadam aktualnie mętlik w głowie.
      Może yokohama S.drive?
      Wrocławskie spoty

      Komentarz

      • Skfarek
        RS
        • 2010
        • 4795
        • Octavia I (1U2)
        • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

        Zamieszczone przez keneida
        yokohama S.drive?
        pod nimi podpisuje się obiema łapkami, na plus wygląd, prowadzenie na mokrym i suchym, ciche (w każdym razie przy małym przebiegu, do większego nie dojeździłem bo sprzedałem), i generalnie komfortowe np. przy Conti Sportach (ja miałem je w 205/45/16), jedyny minus to cena.
        Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
        6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
        Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

        Komentarz

        • kowal 2002
          RS
          S_OCP Member
          • 2006
          • 5161

          keneida, to jak myślisz o S.drive to ze swojej strony mogę polecić Toyo T1-R. Zjeździłem 3 kpl. i gdyby nie to, że "naciągneli" mnie na S001 to pewnie do nowej też brał bym T1-R...
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz

          • keneida
            Rider
            • 2010
            • 316

            Przy sklepach powinni mieć tory testowe i na jazde próbną dawać oponki przetestować
            Wrocławskie spoty

            Komentarz

            • rkb
              RS
              • 2008
              • 2152
              • Rapid Spaceback (NH1)
              • CYVB 1.2 TSI 110 KM

              Jestem po pierwszych testach RainExpert i moge powiedziec

              przy 7 stopniach trzyma sie drogi jak przyklejona, na zakretach nic nie buja, nie jest najcichrza przy niskich predkosciach ale przy 140 slyszalem tylko silnik (byc moze dlatego ze jak zalecano wcisnolem 0.2 bara wiecej niz kaze katalog)

              pewnie jak sie ulozy bedzie jeszcze ciszej


              Ogolnie jak ktos rozwaza przejscie z 195/15 na 205/16 w O2 nawet niech sie nie zastanawia, to jest jak jazda innym autem. Odrobine czuc wiecej dziur ale prowadzenie na duzy ++++
              Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

              Komentarz

              • piramida
                RS
                • 2009
                • 12222
                • Superb III (3V3)

                Sev, te federale rs-r fajnie wyglądają, ciekawe czy jest szansa zrobic na nich powiedzmy 30kkm?
                superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                Komentarz

                • fireman6
                  Rider
                  • 2009
                  • 360

                  Kabraxis, ja wybrałem właśnie dunlopy(205/55), ale za dużo nie powiem bo ledwie 4kkm na nich zrobiłem dopiero. Ale na mokrym i suchym dobrze trzyma, trakcji nie traci. W porównaniu do zimówek barum polaris 2(196/65) są bardziej ciche. O szybkości zużycia to nie mogę powiedzieć bo dystans za mały. Mają mniejsze opory toczenia niż Michelin Primacy HP w sensie, że jak ruszam to czuje, że łatwiej to idzie mniej gazu wymaga, taki subiektywne odczucia
                  Skoda Octavia 1.9TDi Ambiente Rider 04r
                  Zapraszam https://www.facebook.com/detailingzpasja

                  Komentarz

                  • keneida
                    Rider
                    • 2010
                    • 316

                    Albo Yokohamy
                    S.drive
                    C.drive
                    albo BRIDGESTONE
                    Potenza RE050A
                    Turanza ER300

                    czyli albo bardziej sportowe albo bardziej cywilne. Wieczorny dylemat czy potrzebuje tych "wyścigowych"
                    Wrocławskie spoty

                    Komentarz

                    • Skfarek
                      RS
                      • 2010
                      • 4795
                      • Octavia I (1U2)
                      • AXR 1.9 TDI PD 101 KM

                      keneida, jak lubisz czasami pocisną i polatać po zakrętach to bierz te bardziej "sportowe" :wink:
                      Moje MU: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=586830#586830
                      6n leichtwagen: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=886072#886072
                      Rozpórki, mocowania foteli: http://gorny-sport.pl/

                      Komentarz

                      • Kabraxis
                        Ambiente
                        • 2009
                        • 106

                        Zamieszczone przez fireman6
                        Kabraxis, ja wybrałem właśnie dunlopy(205/55), ale za dużo nie powiem bo ledwie 4kkm na nich zrobiłem dopiero. Ale na mokrym i suchym dobrze trzyma, trakcji nie traci. W porównaniu do zimówek barum polaris 2(196/65) są bardziej ciche. O szybkości zużycia to nie mogę powiedzieć bo dystans za mały. Mają mniejsze opory toczenia niż Michelin Primacy HP w sensie, że jak ruszam to czuje, że łatwiej to idzie mniej gazu wymaga, taki subiektywne odczucia
                        No właśnie chyba te dunlopy raczej kupie, jeszcze waham sie nad bridgestone turanza, ale z racji ze troche tych kilometrow robie, a scieralnosc bridgestonow (z lektury forum) jest spora wiec raczej wezme dunlopy

                        Komentarz

                        • Agamek12
                          RS
                          S_OCP Member
                          • 2006
                          • 9935
                          • Ford

                          Czy ktoś miał okazję zapoznać się z jakością opon Dębica Presto? Najchętniej w rozmiarze 205/55/16 H/V?
                          Chodzi o coś takiego: http://moto.allegro.pl/nowe-opony-le...491815671.html
                          Adam... Używam:
                          Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                          Passek: B6 175KM/366Nm

                          Komentarz

                          • paaszczak
                            Classic
                            • 2010
                            • 2

                            Zamieszczone przez QBA
                            a conti sport contact 2?...ktoś coś o nich słyszał?
                            Fatalna sprawa. Moj ojciec ma takie w Modeo ST220 (225/40R18) i strasznie narzeka. Są bardzo przeciętne i napewno nie są warte swojej ceny (ten rozmiar kosztuje 1447PLN za sztukę). Do PZero Nero się nie umywają... Aha i starczają na jakiś sezon, góra dwa.
                            A ja dla przykładu już 4 komplet tych opon będę kupował i muszę je pochwalić
                            Wcześniej 205/55/16 v w Peugeocie 406 teraz w O1 195/65/15v.
                            nigdy nie miałem problemu z nimi. B. dobra pzyczepność na mokrym jak i suchym.
                            Inna sprawa po 6 mieisącach zawsze zmieniam opony na nowe.

                            Komentarz

                            • pasożyt
                              Classic
                              • 2010
                              • 26

                              Patrzę na testy ADAC i zastanawiam się, jak przenieś te oceny punktowe na wartości rzeczywiste, np. o ile (metrów, %) opona z oceną 2,0 miała krótszą drogę hamowania od tej z oceną 2,3; jak porównać 0,3 różnicy ocen przy zużyciu paliwa z różnicą 1,0 ocen zużycia bieznika (co się bardziej opłaca, jeżeli pozostałe parametry są porównywalne lub nieistotne). O ile bardziej użyteczne byłoby porównanie np. procentowe. A może są gdzieś dostępne wyniki z badań?
                              Spiesz się, nigdy nie wiesz kto Cię dogania

                              Komentarz

                              • januszdg
                                Rider
                                S_OCP Member
                                • 2006
                                • 263

                                ja kilka dni temu założyłem DUNLOP SP SPORT MAXX TT i są super!

                                Komentarz

                                • sinuhes
                                  Classic
                                  • 2011
                                  • 2

                                  Witam Wszystkich,
                                  mój pierwszy wpis na forum, więc z góry za darujcie mi wszelkie wpadki.

                                  Od stycznia tego roku znów jestem mobilkiem i jestem zadowolny, ze swojej O2.
                                  Chciałbym"obuć gustownie" auto na lato, a przy tym zachować komfort jazdy.

                                  Co myślicie o tym Panowie ??:
                                  guma: Toyo PX4 215/45 R17
                                  felga: Tomason TN1 17" ET 45, 8 cali
                                  ...jest jeszcze z ET35 ale do końca nie wiem czy byłoby to lepsze rozwiązanie (może jakś porada w tej kwestii??)

                                  Komentarz

                                  • miguello
                                    RS
                                    • 2008
                                    • 1849

                                    sinuhes

                                    szukaj opon w rozmiarze 225/45, szczególnie jeśli montujesz 8" felgi.

                                    co do felg to bezpieczniej będzie wziąć ET45 :wink:

                                    P.S. popraw silnik w profilu, bo jeśli masz OII to nie masz napewno AHF :wink:

                                    Komentarz

                                    • piramida
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 12222
                                      • Superb III (3V3)

                                      Zamieszczone przez sinuhes
                                      Witam Wszystkich,
                                      mój pierwszy wpis na forum, więc z góry za darujcie mi wszelkie wpadki.

                                      Od stycznia tego roku znów jestem mobilkiem i jestem zadowolny, ze swojej O2.
                                      Chciałbym"obuć gustownie" auto na lato, a przy tym zachować komfort jazdy.

                                      Co myślicie o tym Panowie ??:
                                      guma: Toyo PX4 215/45 R17
                                      felga: Tomason TN1 17" ET 45, 8 cali
                                      ...jest jeszcze z ET35 ale do końca nie wiem czy byłoby to lepsze rozwiązanie (może jakś porada w tej kwestii??)
                                      do tej felgi optymalne zestawienie to 225/45/17 i et 45 tak jak pisał wczesniej miguello
                                      superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                                      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                                      poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                                      Komentarz

                                      • QBA
                                        RS
                                        • 2004
                                        • 2646

                                        Zamieszczone przez paaszczak
                                        Zamieszczone przez QBA
                                        a conti sport contact 2?...ktoś coś o nich słyszał?
                                        Fatalna sprawa. Moj ojciec ma takie w Modeo ST220 (225/40R18) i strasznie narzeka. Są bardzo przeciętne i napewno nie są warte swojej ceny (ten rozmiar kosztuje 1447PLN za sztukę). Do PZero Nero się nie umywają... Aha i starczają na jakiś sezon, góra dwa.
                                        A ja dla przykładu już 4 komplet tych opon będę kupował i muszę je pochwalić
                                        Wcześniej 205/55/16 v w Peugeocie 406 teraz w O1 195/65/15v.
                                        nigdy nie miałem problemu z nimi. B. dobra pzyczepność na mokrym jak i suchym.
                                        Inna sprawa po 6 mieisącach zawsze zmieniam opony na nowe.
                                        Ale wypowiedź zalatującą zgniłym jajkiem żeś odkopał :zlosnik:

                                        Komentarz

                                        • sinuhes
                                          Classic
                                          • 2011
                                          • 2

                                          do tej felgi optymalne zestawienie to 225/45/17 i et 45 tak jak pisał wczesniej miguello
                                          Dzięki Panowie!!!

                                          Komentarz

                                          • andrzej1962
                                            L&K
                                            • 2010
                                            • 1306
                                            • Octavia III combi (5E5)
                                            • BXE 1.9 TDI PD 105 KM
                                            • DADA 1.5 TSI 150 KM

                                            odradzam kupowania GY hydragrip. Po ofertach w sklepach "oponiarskich" widzę, że jest chyba wycofana i można ją kupić chyba tylko "przechodzoną". Jej i opony exellence też GY problem tkwi w ząbkowaniu, które niestety nie wynika z uszkodzonego zawieszenia a prawdopodobnie z konstrukcji opony. Objawia się hałasem przypominającym zużyte łożyska. Sam tego doświadczam. opinie na temat opon min. tu. http://www.opony.com/opona/goodyear-hydragrip
                                            Auto kupiłem z takimi oponami po przebiegu ok. 10 kkm i dlatego będę głośniej słuchał muzyki. Gdyby nie ten hałas to prowadzenie rewelka. Oby się nie okazało, że patent GY "technoligii 3D-BIS się do tego przyczynił. http://www.goodyear.eu/pl_pl/sitewides/press/article31/
                                            W poprzednich samochodach FFI i FFII w lecie jeździłem odpowiednio na Kleber dynaxer HP2 i Bridgestone turanza ER 300. Obie dobre z przewagą bridgestone.

                                            Komentarz

                                            • beaviso
                                              Elegance
                                              • 2010
                                              • 767
                                              • Octavia II (1Z3)
                                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                              Najlepsze opony z jakimi miałem do czynienia, to były Uniroyal R550. Zaznaczam, że dla mnie bezwzględnym priorytetem jest maksymalne bezpieczeństwo na mokrym asfalcie. Jazda wyczynowa ani powolne zużywanie się opon mnie nie interesują. Używałem ich na 2 autach o niewielkiej mocy, w rozmiarze 185/60 R14. Świetnie wspominam te opony. Auta bez ABS-u, a hamowanie na mokrym zapewniało doskonałe opóźnienia - dopiero zużycie opony ponad 50-60% obniżyło ich wartość.

                                              W zeszłym roku do nowego auta żony szukaliśmy opon w rozmiarze 215/50R17 lub 225/45 R17. Ponieważ ten pierwszy jest mniej popularny, to wybór był mniejszy, a ceny o 50% wyższe (!) Stąd kupiliśmy 225/45 R17. Szukając dobrej opony na deszcz, przeznaczonej do dość szybkiego auta, wybrałem GoodYear OptiGrip. Wiele na niej nie jeździłem jako kierowca, nie mam opinii. Wg żony wyraźnych minusów brak, a szczególnych plusów nie mieliśmy okazji przetestować. Jak kiedyś pojeżdżę sam w deszczu po koleinach, to sobie ocenię co warte są OptiGripy.

                                              M.
                                              666 4U

                                              Komentarz

                                              • oktego
                                                Classic
                                                • 2011
                                                • 14

                                                Michelin

                                                Ja mam michelinki energy saver, co to niby paliwo oszczędzają. Nie zauważyłem co prawda zmniejszenia zużycia paliwa, ale są ok. Ciche, wytrzymałe, dobre na suchym i mokrym.
                                                MOTOEGO ista

                                                Komentarz

                                                • locaj85
                                                  Rider
                                                  • 2009
                                                  • 482

                                                  ja z kolei stoję przed dylemtaem:

                                                  1. Michelin PILOT SPORT 3
                                                  2. Continental SportContact 2
                                                  3. Yokohama ADVAN Sport

                                                  wszystkie 205/55/r16 z indeksem W

                                                  Komentarz

                                                  • radekgw
                                                    L&K
                                                    • 2010
                                                    • 1182

                                                    ja dzisiaj zalozylem sportcontacty 2 i pierwszy raz w zyciu poczulem co znaczy miec dobre opony w aucie rozmiar 205/55 r16
                                                    Jest 230 i 500 http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=74730

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...